Gotic i Gaudi Tour

Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour Gotic i Gaudi Tour
 

Gotic i Gaudi Tour

To idealna oferta dla osób, które wybierają się do Barcelony na własną rękę, ale nie chcą pozostać obojętnymi na zabytki czy historię miasta. Proponujemy spacer z licencjonowanym przewodnikiem, który pokaże Wam najciekawsze miejsca, jakich sami nie znajdziecie, a do najważniejszych zabytków, wejdziecie bez kolejki przy tym także usłyszycie najciekawsze historie, których nie sposób wyczytać w żadnym przewodniku.  

 

 

Treść oferty
Gotic . Gaudi

.Program ramowy imprezy.

 

 
Gotic i Gaudi Tour  

 

  

Zaczniemy od spaceru urokliwymi uliczkami dzielnicy gotyckiej kryjącej najstarszą historię miasta, zwiedzimy Katedrę Św. Eulalii, która poza relikwiami Świętej kryje cenne pamiątki historyczne, jak Św. Krzyż z bitwy pod Lepanto, baptysterium w którym ochrzczono pierwszych Indian przybyłych wraz Kolumbem, przepiękny wirydarz w którym mieszka 13 gęsi, czy też wspaniały dębowy chór.  

W okolicy katedry zobaczymy urokliwy plac Św. Filpa Neri gdzie widać ślady bombardowań z wojny domowej, przejdziemy też przez  Plac Królewski, odwiedzimy Archiwum Aragońskie, oraz dawną Rzymską Świątynię  Augustaktóra pomimo iż pozostało po niej zaledwie kilka kolumn jest wspaniałym zabytkiem po czasach Imperium Rzymskiego.  Podczas spaceru poznamy też uroki dzielnicy żydowskiej, wąskie uliczki, zakamarki, oraz Plac Świętego Jakuba gdzie znajdują się najważniejsze w mieście budynki: Ratusz miasta i Pałac Rządowy (Palau de la Generalitat).  

Gwarnym deptakiem La Rambla dojdziemy do Placu Katalońskiego by ruszyć w stronę najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta Paseo de Gracia.  Zobaczymy słynne dzieła Gaudiego, jak Casa Batllo czy Casa Mila. Następnie udamy się do Sagrada Familia wciąż nieukończonej, pozostającej w budowie od 135 lat świątyni, by na koniec oddać się urokom kolorowych ogrodów w Parku Guell, gdzie z najdłuższej na świecie ławki serpentyny wykładanej porcelanową mozaiką będziemy podziwiać panoramę miasta.