Rozsmakuj się w Katalonii

Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii Rozsmakuj się w Katalonii
 

Rozsmakuj się w Katalonii

 

Zapraszamy Państwa w kulinarną podróż, gdzie zasmakujemy specjałów katalońskiej kuchni. Poznamy tajemnice produkcji win, spróbujemy różnorodnych dań a niektóre sami nauczymy się przyrządzać. Zwiedzimy najpiękniejsze miejsca regionu i najsłynniejsze zabytki jego stolicy – Barcelony.

Przykładowy program na 3 dni (2 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1. 

Dzień na poznanie stolicy regionu, jej tradycji kulinarnych i smaków najsłynniejszych tapas w lokalnych barach Dzielnicy Gotyckiej. Podczas spaceru odwiedzimy muzeum szynki, gdzie będziemy mogli poznać i zasmakować różne gatunki tego specjału. Następnie spacer z przewodnikiem w okolice Katdery Św. Eulalli, szlakiem najstarszych zabytków Barcelony, czas na odpoczynek a wieczorem wyborna kolacja z pokazem flamenco. 

 

Dzień 2. 

Wycieczka do regionu winiarskiego - Penedès, gdzie będziemy mogli podziwiać krajobrazy rozciągających się po horyzont plantacji winogron. Podczas tej wycieczki najpierw udamy się z wizytą do Montserrat, a następnie zjemy lunch u podnóża tego magicznego masywu, gdzie czeka nas uczta dla podniebienia i oka! Smaki górskiej kuchni, mięsa i wędlin w otoczeniu pięknej przyrody. Po lunchu udamy się do winnic by poznać proces produkcji wina lub cavas, a na końcu podczas degustacji odkryć tajemnice jego smaku. 

 

Dzień 3.  

Tego dnia będziemy próbować swoich sił w kuchni! Czeka nas pełen emocji dzień, podczas którego nauczymy się gotować kilku tradycyjnych potraw. Zaczniemy od wizyty na słynnym barcelońskim targu La Boqueria, gdzie w towarzystwie szefa kuchni zrobimy niezbędne zakupy a następnie pod jego okiem będziemy wspólnie przygotowywać lunch. Po lunchu udamy się jeszcze na zwiedzanie, tak, by nie odjechać z Barcelony bez poznania jej najważniejszych zabytków, zatem czeka nas wizyta w Sagrada Familia i słynnych kolorowych ogrodach Parku Güell.