Costa Brava

Costa Brava Costa Brava Costa Brava Costa Brava
 

Costa Brava i okolice

Całoroczna oferta dla wszystkich, którzy lubią cieszyć się plażą a przy tym także zwiedzać i poznawać nowe miejsca i lokalne zwyczaje. Proponujemy 8 dni na Costa Brava, zakwaterowanie w jednym hotelu i codzienne atrakcje w postaci wspaniałych wycieczek.

Przykładowy program na 8 dni (7 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1.  

Przylot, transfer do hotelu, kolacja. 

Dzień 2. Dzień z Salvadorem Dalim  

Wycieczka w świat surrealizmu, odwiedzimy najważniejsze miejsca związane z Salvadorem Dalim, jego Teatr Muzeum w Figueres, który sam zaprojektował i ozdobił swoimi dziełami oraz i jego dom w Port Lligat, w którym mieszkał z ukochaną żoną i muzą Galą. 

Dzień 3.  

Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek na plaży 

Dzień 4. Zwiedzanie Barcelony  

Spacer dzielnicą gotycką z Katedrą Św. Eulalii, Placem Św. Filipa Neri, Placem Króla, następnie przez Paseo de Gracia, gdzie zobaczymy najpiękniejsze kolorowe domy Barcelony, m.in. Casa Batllo i Casa Mila. Przejazd do Sagrada Familia, zwiedzanie najważniejszego zabytku Barcelony, nieukończonego jeszcze kościoła powstającego już 134 lata, dzieło Antoniego Gaudiego. Na koniec będziemy podziwiać panoramę miasta z ogrodów kolorowego Parku Güell, w którym znajduje się najdłuższa na świecie ławka serpentyna wykładana porcelanową mozaiką. 

Dzień 5. Wycieczka + plażowanie na urokliwej plaży w Tossa de Mar  

Wycieczka statkiem do Tossa de Mar, podczas rejsu podziwiać będziemy dzikie wybrzeże, gdzie wysokie ostre klify przeplatają się z małymi zatoczkami. Następnie zwiedzimy urokliwe miasteczko Tossa de Mar położone na klifie, otoczone murami obronnymi. W Tossa de Mar do dziś zachowała się średniowieczna zabudowa oraz klimat dawnych czasów. 

Dzień 6.  

Wycieczka do Montserrat oraz winnice Torres. Przejazd do sanktuarium w Montserrat, zwiedzanie, degustacja likierów benedyktyńskich, następnie przejazd do regionu Penedès i zwiedzanie winnic Torres, najsłynniejszego producenta katalońskich win. Poznanie procesu produkcji wina oraz degustacja. 

Dzień 7.  

Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek (np. plaża, zakup pamiątek i lokalnych smakołyków). 

Dzień 8.  

Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, transfer na lotnisko i wylot do kraju.