Narty w 3 krajach

Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach Narty w 3 krajach
 

PIRENEJE, NARTY W TRZECH KRAJACH

W trakcie tego wyjazdu poznamy położone najbliżej wybrzeża morza środziemnego, stacje narciarskie w Pirenejach. Ideą wyjazdu jest zakwaterowanie w miejscowości Puigcerda skąd codziennie będziemy dojeżdzali na stoki w trzech krajach.

Przykładowy program na 8 dni (7 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1. Przylot i transfer do hotelu.  

Zakwaterowanie w miejscowości Puigcerdà. Malowniczo położone górskie miasteczko nad rzeką Segre. Z tej miejscowości codziennie będziemy dojeżdżać na stoki w Hiszpanii (stacje La Molina i La Masella), Francji (Font Romeu i Les Angles) i Andorry (Andorra-Grandvalira). 

 

Dzień 2 i 3. Narty w Hiszpanii.  

Stacja Alp 2500 czyli połączone stacje La Molina i La Masella, które razem tworząc ten resort narciarski mają 141 km stoków. Stacja znajduje się na wysokości 2535m.n.p.m. La Masella jest również znana jako ‘The night skiing Capital of the Pyrenees’ czyli nocna narciarska stolica Pirenejów. Znajduje się tam 13 oświetlanych stoków narciarskich połączonych siedmioma wyciągami, dającymi możliwość skorzystania z nocnej jazdy na nartach. Zjazdy nocą są nie zapomnianym i ciekawym doświadczeniem, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z tej opcji. 

 

Dzień 4 i 5. Narty we Francji.  

Pierwszego dnia udamy się do stacji Font Romeu Pyrenees 2000. Jest jednym z najstarszych resortów narciarskich we Francji i najstarszym w Pirenejach. Resort zbudowany jest na wysokości 1800 m.n.p.m. i jest znany jako najsłoneczniejszy narciarski resort we Francji, mający około 3000 godzin światła słonecznego w roku. Resort również posiada wyjątkowy i specyficzny klimat, co sprawia, że razem z zapleczem narciarskim tworzy niezastąpione i wspaniałe miejsce do uprawiania sportów zimowych. Drugiego dnia udamy się do Les Angles. Resort posiada 55 km tras narciarskich. W tej wiosce narciarskiej zamieszkuje jedynie sześciuset stałych mieszkańców co spowodowało, iż Les Angles zdołało zachować swój górski charakter, łącząc perfekcyjnie swoją tradycyjność z nowoczesnością. 

 

Dzień 6 i 7. Narty w Andorze.  

Grandvalira to największy resort narciarski w Andorze. Obecnie resort ten jest jednym z trzydziestu największych resortów narciarskich na świecie, oferując ponad 200 km stoków i jest pierwszym resortem poza Alpami z taką ilością tras do uprawiania sportów zimowych. Baza usytuowana jest na wysokości 1710 m.n.p.m. Resort posiada 67 wyciągów narciarskich, dając możliwość przewiezienia ponad 100 000 narciarzy w ciągu godziny. Na stokach umieszczonych jest 1000 armatek śnieżnych dając możliwość uprawiania zjazdów narciarskich o każdej porze roku. 

 

Dzień 8. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.