Andaluzja - na styku kontynentów

Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów Andaluzja - na styku kontynentów
 

Andaluzja - na styku kontynentów

Na krańcu Europy, na samym południu Półwyspu Iberyjskiego leży Andaluzja. Kolebka Flamenco, Korridy i hiszpańskiej fiesty

Na krańcu Europy, na samym południu Półwyspu Iberyjskiego leży Andaluzja. Kolebka Flamenco, Korridy i hiszpańskiej fiesty. To tam znajdują się najpiękniejsze zabytki Hiszpanii, które są pamiątką bujnej historii i wyraźnych wpływów kultury arabskiej mieszającej się z chrześcijańską przez setki lat. Andaluzja to również bogactwo krajobrazu, od szerokich piaszczystych plaż, przez ciągnące się kilometrami gaje oliwne aż po ośnieżone szczyty Sierra Nevada,u których stóp leży Granada, a tam największy i najdłużej broniący się bastion Maurów, największa perła Hiszpanii- zamek Alhambra.

W Andaluzji inspiruje dosłownie wszystko- niepowtarzalne budowle, krajobrazy, wznoszące się na wzgórzach białe wioski i miasteczka, wszechobecne flamenco a przede wszystkim otwarci, uśmiechnięci i serdeczni mieszkańcy.

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć ten wspaniały region przygotowaliśmy kilka:

Programy wycieczek

Przykładowy program na 8 dni (7 nocy)
Malaga. Granada. Cordoba. Sewilla.  TarifaGibraltar.

.Program ramowy imprezy.

MALAGA-GRANADA-CORDOBA-SEWILLA-TARIFA-GIBRALTAR

 

MALAGA 

Dzień 1.

Przelot do Malagi, po przylocie, na lotnisku w Maladze, spotkanie z przedstawicielem biura Moja Katalonia, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Wieczorem proponujemy spacer, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć port, stare miasto z katedrą gotycką a także spróbować hiszpańskiej kuchni w jednej z licznych restauracji, czas wolny, nocleg w hotelu w Maladze. 

   

Dzień 2.

Czas na odpoczynek na plaży lub spacer do zamku Gibralfaro wzniesionego w XIV w. przez Jusufa I, muzułmańskiego władcę Granady. Zamek, znajduje się na wysokości 131 m. n.p.m. i jest przykładem muzułmańskiej architektury obronnej, a jego położenie pozwala na podziwianie wspaniałej panoramy miasta, a przy dobrej widoczności można zobaczyć Gibraltar i góry Atlas.  

 

GRANADA

Dzień 3.

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Granady, zakwaterowanie w hotelu, spacer po mieście, czas wolny na posiłek, zakup pamiątek etc.  

 

Dzień 4.

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Granady z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. największy zabytek Hiszpanii, czyli Pałac Alhambra, który jest arcydziełem architektury, był nie tylko najsilniejszym bastionem Maurów, ale również rezydencją Nasrydów, które stanowią logiczną i geometryczną kompozycję przestrzeni, wody i światła. Następnie przejdziemy uliczkami starego miasta Alcaiceria, gdzie zobaczymy katedrę gotycką z kaplicą królewską i grobowcami Królów Katolickich.  Przejdziemy się dzielnicą Albaicin, z której będziemy mogli podziwiać panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Czas wolny na kolację, spacer, zakup pamiątek etc. Nocleg w Granadzie. 

Fakultatywnie: wieczór flamenco  

 

KORDOBA I SEVILLA 

Dzień 5.

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kordoby. Zwiedzanie Kordoby zaczniemy od spaceru rzymskim mostem z I w. p.n.e. na rzece Gwadalkiwir, który był częścią starożytnej drogi handlowej łączącej Kadyks z Rzymem, następnie zobaczymy czerwony meczet Mezquita, który został wzniesiony przez muzułmanów a następnie zaadoptowany przez chrześcijan na kościół katolicki. Jest połączeniem zupełnie różnych stylów, gdzie obok malowideł z islamskimi modlitwami napotykamy chrześcijańskie ołtarze. Czas na lunch, czas wolny na spacer, zakup pamiątek, następnie spacer dzielnicą żydowską, prezentującą przedchrześcijański styl zabudowań w Hiszpanii.  

W godzinach popołudniowych przejazd do Sevilli, panoramiczny przejazd, podczas którego zobaczymy portową dzielnicę El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza, promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro  

 

SEVILLA

Dzień 6.

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Sevilli, spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Odwiedzimy również Park Marii Luizy z przepiękną wizytówką miasta Plaza de Espana, czas wolny na lunch, spacer, zakup pamiątek etc.  

Fakultatywnie: rejs statkiem po rzece  Guadalkiwir.

 

TARIFA I GIBRALTAR

Dzień 7.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Tarify, czyli najbardziej na południe wysuniętego miejsca kontynentalnej Hiszpanii. Przy ładnej pogodzie zobaczymy nieodległą Afrykę. Następnie przejazd do Gibraltaru, przejazd widokową trasą, zwiedzanie jaskiń, podczas tej wycieczki zobaczymy jedyne w Europie małpy żyjące na wolności, przed którymi radzimy pochować wszystkie produkty żywnościowe i wszelkie przedmioty, których nie chcemy się pozbyć :) 

Czas na lunch i zakupy w strefie bezcłowej, wieczorem przejazd do hotelu w okolicach lotniska w Maladze, zakwaterowanie, nocleg

Dzień 8. Przejazd na lotnisko, wylot do kraju 

 

 
 
Przykładowy program na 4 dni (3 noce)
.Ukryj
Malaga. Mijas. Marbella. 

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1. 

Przylot do Malagi, zakwaterowanie, czas wolny w zależności od godzin przylotu, kolacja, nocleg 

 

Dzień 2.   

Spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Mijas, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych białych miasteczek Andaluzji, jest to tradycyjna biała wioska, położona na wzniesieniu około 428 m. n.p.m. Miłym doświadczeniem będzie przejażdżka na osiołku. W Mijas zjemy lunch w jednej z lokalnych restauracji, po lunchu będzie czas na zakup pamiątek następnie przejazd do Marbelli, która jest jednym z najbardziej znanych luksusowych kurortów w Hiszpanii. Zobaczymy słynny port jachtowy oraz zabytkową starówkę z fragmentami murów obronnych. Powrót do Malagi na kolację z winem.  

  

Dzień 3.     

Spotkanie z przewodnikiem, spacer do Muzeum Picassa, podczas spaceru zobaczymy port, stare miasto, katedrę gotycką, 13:00 - 15:00 Lunch. Po lunchu spacer i zwiedzanie zamku Gibralfaro wzniesionego w XIV w. przez Jusufa I, muzułmańskiego władcę Granady. Zamek, znajduje się na wysokości 131 m. n.p.m. i jest przykładem muzułmańskiej architektury obronnej, a jego położenie pozwala na podziwianie wspaniałej panoramy miasta, a przy dobrej widoczności można zobaczyć Gibraltar i góry Atlas. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja z winem.    

 

Dzień 4.   

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko i wylot do kraju 

 
Przykładowy program na 6 dni (5 nocy)
Malaga. Granada. Cordoba. Sewilla. Giblartar

.Program ramowy imprezy.

 

Dzień 1. 

Przelot do Malagi, zwiedzanie miasta, przejazd do Granady i nocleg. 

  

Dzień 2. 

Po śniadaniu, całodzienne zwiedzanie miasta, czas wolny, kolacja i nocleg w Granadzie. 

  

Dzień 3. 

Śniadanie i około godziny 12 przejazd do Kordoby, zwiedzanie miasta (około godz. 15 obiad), przejazd do Sewilli i nocleg. 

  

Dzień 4. 

Po śniadaniu, całodzienne zwiedzanie miasta, kolacja i nocleg w Sewilli. 

  

Dzień 5. 

Po śniadaniu, wyjazd z Sewilli. Wycieczka Kadyks - Tarifa - Gibraltar, przejazd na nocleg do Malagii. 

  

Dzień 6. 

Wylot z Malagii i przelot do kraju.