Portugalia na krańcu Europy...

Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy... Portugalia na krańcu Europy...
 

Portugalia na krańcu Europy... 

 

Śpiew Fado zrodził się w najbiedniejszych dzielnicach portugalskich miast portowych, płynie prosto z duszy i wyraża nostalgię, pragnienia, emocje

 

Programy wycieczek

Przykładowy program na 5 dni (4 nocy)
PORTO. LIZBONA. SINTRA. CABOA DA ROCA. CASCAIS

.Program ramowy imprezy.

 

Dzień 1 .Przelot  
Wylot z Polski i przylot do Porto w godzinach wieczornych, przejazd do hotelu w Porto, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 2. Porto 
Po śniadaniu spacer po Porto, zwiedzanie najważniejszych zabytków oraz wizyta w bodegach, gdzie poznamy proces produkcji tego najsłynniejszego portugalskiego trunku a także będzie okazja do degustacji. Następnie lunch i przejazd do Lizbony, zakwaterowanie, kolacja w jednej z restauracji przy dźwiękach fado, powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 3. Zwiedzanie Lizbony 
Poznamy najpiękniejsze dzielnice miasta wraz z najwspanialszymi zabytkami: 
Dzielnica Belem, gdzie zobaczymy Wieżę Belem, wznoszącą się nad lizbońskim portem, 
Pomnik Odkrywców na brzegu rzeki Tag przypominający o czasach największej świetności Portugalii, poświęcony żeglarzom, odkrywcom, naukowcom i misjonarzom. 
Klasztor Hieronimitów, symbol podzięki za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gama do Indii. 
Baixa - dolne miasto Lizbony, całkowicie odbudowane po trzęsieniu ziemi z 1755 roku, to popularne miejsce spotkań mieszkańców, którzy najchętniej przychodzą na place pełne kawiarni i restauracji jak Comercio, Rossio, Restauradores, Figueira czy Sao Domingos. Znanym zabytkiem jest tu także łuk triumfalny przy Rua Augusta, przerwa na lunch, 
Alfama to najstarsza z dzielnic miasta. Tu spacerując krętymi uliczkami zobaczymy słynne domy ozdabiane azulejos, Katedrę Se, czy też wznoszący się nad miastem zamek Św. Jerzego. 

Chiado, elegancka dzielnica Lizbony, przyciągająca elitę intelektualną miasta, od Praca Luis de Camoes w stronę Rua Carmo, rozciąga się rejon eleganckich sklepów i kawiarni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 4. 
Po śniadaniu przejazd do Sintry - miasta zwanego portugalską Arkadią, miejsca wypoczynku portugalskiej rodziny królewskiej. Zwiedzimy również Pałac Quinta da Regaleira, będący rezydencją książęcą ale i owianą sławą lożą masońską. Spędzimy czas na spacerach tajemniczymi korytarzami i labiryntami. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas, przerwa na lunch.

Cabo da Roca - przylądek skały - najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy oraz panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z najsłynniejszych kurortów w okolicach Lizbony. Czas wolny na plaży lub spacer po uliczkach starego miasta. Będziemy mieli również okazje spróbować słynnych sardinhas grelhadas - grillowanych sardynek, z których słynie Cascais. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 5.  

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Fatimy, wizyta w sanktuarium, następnie przejazd do Aveiro, gdzie zwiedzanie tej urokliwej miejscowości odbędzie się w formie rejsu zabytkowymi łodziami po rzece Vouga, przejazd do hotelu na kolacje. 

 

Dzień 6.  

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Porto i wylot do kraju.