Toskania, kolebka renesansu

Toskania, kolebka renesansu Toskania, kolebka renesansu Toskania, kolebka renesansu Toskania, kolebka renesansu Toskania, kolebka renesansu
 

PIZA –FLORENCJA –SIENA

Toskania - kraina słynąca nie tylko z niezwykłych pejzaży, zatopionych w słońcu plantacji winogron, ale przede wszystkim z najznamienitszych umysłów, które wpłynęły na rozwój sztuki, nauki czy literatury. To tutaj urodził się Michał Anioł, Filippo Brunelleschi, Dante Alighieri czy Galileusz. Miasta Toskanii, które wprawiając w osłupienie marmurowymi katedrami, renesansowymi rzeźbami, kopułami czy freskami, kryją w sobie tajemnicze historie, pełne intryg, spisków czy rodzinnych porachunków w przenikających się światach sztuki, polityki i kościoła.

Przykładowy program na 4 dni (3 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1. Przylot

Zwiedzanie Pizy 

Zwiedzanie Pizy rozpoczniemy na placu Katedralnym (Piazza del Duomo) zwanym też Campo dei Miracoli czyli Polem Cudów. W 1987 został wpisany na listę UNESCO. Znajduje się tam przepiękna romańska katedra wybudowana na przełomie XI i XII w. Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża. Wieczorem przejazd do Florencji.

 

Dzień 2.  

Zwiedzanie Florencji  

Florencja to jedno z najpiękniejszych miast świata. Jest miejscem wielu placów, kościołów i pałaców oraz najcenniejszych na świecie zbiorów muzealnych. Zwiedzanie rozpoczniemy od katedry Santa Maria del Fiore (katedra Matki Boskiej Kwietnej). Budowa trwała 150 lat. Budowla zapiera dech w piersiach swoją wielkością oraz wizerunkiem. Już z daleka widać czerwoną kopułę sklepienia. Obok świątyni znajduje się również Dzwonnica Giotta oraz Baptysterium. Następnie uroczymi uliczkami Florencji udamy się do Piazza della Signoria (placu Ratuszowego), gdzie znajduje się symbol miasta Palazzo Vecchio. Znajduje się tam posąg przedstawiający Davida, dzieło Michała Anioła, oczywiście jest to tylko bardzo dobra kopia jego oryginalnego dzieła. Na placu możemy podziwiać również inne rzeźby i fontanny między innymi fontannę z aniołkiem trzymającym delfina, dzieło autorstwa Vasari. Następnie udamy się na Ponte Vecchio (Most Złotników) położonym na rzece Arno. Most został zbudowany w XIV w. i jest to najstarszy z florenckich mostów. Dziś znajduje tu się wiele sklepów z przepiękną biżuterią. Czas wolny i około godziny 20:00 kolacja i nocleg we Florencji. 

 

Dzień 3.  

Zwiedzanie Sieny  

Rano przejazd do Sieny. Zwiedzanie tego toskańskiego miasta zaczniemy na Piazza del Campo, ciekawym, ceglanym placu w kształcie muszli na którym znajduje się Palazzo Publico. Zabytkowe centrum Sieny zostało wpisane w 1995 na listę UNESCO. Następnie przejdziemy do skarbu Toskanii, katedry Duomo, będącej najstarszą budowlą sakralną w Sienie. Lunch, czas wolny i ok 20:00 przejazd do Florencji. 

 

Dzień 4. 

Śniadanie, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko w Pizie, wylot do kraju 

 

Cena zawiera: 

  • Przelot do Pizzy 

  • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko 

  • Noclegi w hotelu o standardzie 3* w centrum Florencji 

  • opieka pilota/przewodnika 

  • ubezpieczenie podróżne 

  • bilety wstępu do zabytków według programu 

  • przejazdy według programu 

Cena nie zawiera:  

  • Wydatków własnych i pozaprogramowych