Uroki Katalonii

Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii Uroki Katalonii
 

UROKI KATALONII

Katalonia, jest to region, który zachwyca o każdej porze roku, w którym na niewielkiej powierzchni można znaleźć ogromne zróżnicowanie terenu, klimatu a także mnóstwo ciekawych  zwyczajów. Pireneje wznoszące się na wysokość ponad 3000 m., a w nich liczne szlaki i stoki narciarskie a zaledwie 150 km. dalej  Morze Śródziemne z pięknymi wybrzeżami, zatoczkami i malowniczymi plażami. Urok Katalonii to wnież przypominające czasy Marchii Hiszpańskiej średniowieczne miasta i miasteczka , romańskie kościoły  i klasztory, zamki na wzgórzach. Do tego wszystkiego liczne rzeki i ich źródła w postaci zjawiskowych wodospadów oraz ujścia z rozlewiskami przy których podziwiać można liczne gatunki ptaków. Jeziora, Parki Narodowe, strefa wulkaniczna w regionie Garotxa,  Wyspy Medas, przy których utworzono podwodny rezerwat przyrody, wspaniały Cap de Creus, niepowtarzalna Empuriabrava, do tego wszystkiego stolica regionu, Barcelona jedno z najmodniejszych obecnie miast Europy, z niezliczoną ilością atrakcji, zabytków, muzeów, parków. 

W Katalonii znajdziemy ślady pozostawione przez Iberów, starożytnych Greków i Rzymian. W bogatej historii Katalonii usłyszymy też o Kartaginczykach (Wizygotach, Maurach, Habsburgach, Burbonach... Swój dom i inspiracje znaleźli tu światowej sławy malarze jak Salvador Dali, Pablo Picasso czy Mark Chagal. Tutaj też wiele niepowtarzalnych budynków stworzył genialny Antoni Gaudi.  

Katalonia to miejsce wyjątkowe a świadczy o tym jego historia i przewijające się w niej wydarzenia i postaci. To nie tylko przyroda, piękne plaże i góry, ale dusza regionu, kryjąca w sobie tysiące zdarzeń, o których pisano powieści, tworzono legendy, poematy, obrazy. 

To wszystko dziś możemy poznać dzięki Mojej Katalonii. 

 

Przykładowy program na 8 dni (7 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1.  
Przylot do Barcelony/Girony, transfer do hotelu w centrum Barcelony i czas wolny. 

Dzień 2 i 3.  

Zwiedzanie Barcelony: 
Sagrada Familia - największe choć do dziś jeszcze nie skończone dzieło Antonia Gaudiego to jeden z najważniejszych symboli miasta. 
Park Guell - kolejne wielkie dzieło Antoniego Gaudiego to kolorowy bajkowy labirynt alejek, wiaduktów, mostków, w którym architektura komponuje się z przyrodą. 
Wzgórze Montjuic - mieszcząca się tu wioska olimpijska i stadion są wielką atrakcją, a samo wzgórze stało się oazą zieleni niemal w samym centrum miasta. 
La Rambla - serce miasta, najsłynniejszy deptak, który od Plaza Cataluña zaprowadzi nas wprost do samego portu. Zawsze jest tu gwarno, kolorowo i bajecznie. To również za sprawą wymyślnych mimów, którzy często zaskakują swoimi strojami i przedstawieniami. 
Dzielnica Gotycka– Najstarsza część miasta, gdzie zobaczymy m.in. Katedrę Świętej Eulalii, budynki administracji Barcelony (Ajuntament) oraz Katalonii (Palau de Generalitat). 
Dzielnica Ribera - gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękny kościół gotycki Santa Maria del Mar, o którym w swojej książce „Katedra w Barcelonie” pisał Ildefonso Falcones. 
Paseig de Gracia - najpiękniejsza ulica miasta, przy której znajdują się kolorowe domy jak Casa Batllo i Casa Mila. 
Stadion Camp Nou - Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Żywą reklamą miasta są piłkarze klubu FC Barça, którzy od lat zdobywają mistrzowskie trofea. Będą mogli je Państwo podziwiać będąc w muzeum i na stadionie Camp Nou - bez wątpienia najsłynniejszym obiekcie sportowym w Europie. 
Tańczące Fontanny - przepiękna wręcz bajeczna gra wody, światła i muzyki w magicznej scenerii. Fakultatywnie: 
Pokaz Flamenco w Poble Español to ekskluzywny i zapierający dech w piersiach pokaz hiszpańskiego tańca, prawdziwie teatralny spektakl (ok 60 euro). Przejazd kolejką linową nad portem (ok 15 euro). 

Dzień 4. 
Wykwaterowanie z hotelu wycieczka do Montserrat i San Miguel del Fai oraz przejazd do hotelu w Lloret de Mar:  

Sant Miguel del Fai, stary klasztor Benedyktynów, położony w miejscowości Riells, którego budowę szacuje się na 997 rok. Wodospady, jaskinie oraz przepiękne widoki pozwalają połączyć się z naturą. Montserrat, magiczne miejsce. Jednym przypomina wielki okręt, innym zastygnięty pożar, w dosłownym tłumaczeniu góra pocięta piłą. Miejsce szczególnie ważne dla Katalończyków, ze względów religijnych. Jest dla nich tym czym dla Polaków Jasna Góra ze względu na świętą figurkę Matki Boskiej ( La Morenety ), która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca. Przejazd do hotelu Samba w Lloret de Mar, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 

Dzień 5.  

Tossa de Mar – Blanes - Pokaz Flamenco  
Rejs statkiem do Tossa de Mar jest najlepszym sposobem na poznanie uroków skalistego wybrzeża Costa Brava. Wysokie klify stykające się z morzem, małe zatoczki, przepięknie wkomponowane domy i śródziemnomorska roślinność tworzą malowniczy krajobraz wybrzeża. Przepływając przez liczne zatoczki dopływamy do Tossa de Mar, jednego z najładniejszych miejsc północnej Hiszpanii. Średniowieczna starówka otoczona murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami jest prawdziwą wizytówkąTossy i zabytkiem narodowym. Wewnątrz murów zachowały się kamienne domy z XIII i XIV wieku, w których dziś są restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami. Następnie odwiedzimy znane miasteczko Blanes, wraz z przepięknym ogrodem botanicznym. Wieczorem fakultatywnie pokaz Flamenco (około 40 eur). 

Dzień 6.  
Wycieczka do miast Girona i Figueres z wizytą w Muzeum Salvadora Dali. 

 • Zwiedzanie Girony zaczniemy od przejścia jednym z wielu mostów na rzece Onyar, która wyraźnie oddziela część historyczną od nowego miasta. Zatrzymamy się przy słynnej rzeźbie Lwicy, a następnie przejdziemy w górę obok kościoła Św. Feliksa i Katedry, która dumnie góruje nad miastem i jest największą jednonawową katedrą gotycką na świecie. Przejdziemy dzielnicą żydowską Cal, jedną z najlepiej zachowanych w Hiszpanii, zaułkami i krętymi uliczkami dojdziemy do deptaku Rambla de la Libertad a tam zobaczymy most będący dziełem jednego z najsłynniejszych architektów na świecie, Gustava Eifla. Na koniec będziemy mogli podziwiać miasto z góry z ogromnych murów obronnych otaczających starówkęi świadczących o tym, że Girona była miastem wielokrotnie podbijanym i narażonym na najazdy wrogów. 
 • Figueres może pochwalić się Muzeum Salvadora Dali, które mieści się w dawnym Teatrze i jest jednym z największych surrealistycznych miejsc na świecie. To najważniejszy punkt miasta, w którym urodził się i zmarł artysta. Czas wolny można spędzić spacerując po murach Castell de Sant Fernand - ostatnim bastionem republikanów w czasie wojny domowej. 

Dzień 7.  
Wycieczka do Cadaques z wizytą w domu Salvadora Dali i Empuriabrava. 

 • Wycieczka na półwysep Cap de Creus najbardziej wysunięty na wschód punkt półwyspu Iberyjskiego, piękne widoki, oraz białe miasto Cadaques, gdzie mieszkał i pracował Salvador Dali, zwiedzanie domu artysty w Port Lligat. 
 • Następnie wycieczka do Empuriabrava, zwanej Katalońską Wenecją. Miejsce godne polecenia i warte zwiedzenia. Miasto powstało na podmokłych terenach, na których przed laty znajdowały się pola ryżowe. Dziś jest kurortem dla najbogatszych i jedną z wielu atrakcji turystycznych. W Empuriabrava proponujemy rejs własnoręcznie prowadzoną motorówką po kanałach. 

 

Dzień 8.  
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i powrót do kraju. 

 
Cena zawiera: 

 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko oraz Barcelona – Lloret de Mar 
 • Zwiedzanie Barcelony 2 dni z polskim przewodnikiem 
 • Wycieczkę do Montserrat i Sant Miguel del Fai 
 • Rejs statkiem do Tossa de Mar i wizyte w ogrodzie botanicznym w Blanes 
 • wycieczkę do Girony i Figueres 
 • Ubezpieczenie KL, NW, bagaż 
 • Opieka polskojęzycznego pilota w trakcie całego pobytu 
 • Gwarancja niezmienności ceny 
 • 100% obsluga w jezyku polskim 
 • Trzy noce ze śniadaniem w hotelu 2/3* w centrum Barcelony lub innym o tym samym lub wyższym standardzie. Hotel oferuje przestronne, bardzo dobrze urządzone pokoje z klimatyzacją i tv i kompletnie wyposażoną łazienką, śniadania serwowane są w formie bufetu 
 • Cztery noce ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu Samba 3* w Lloret de Mar 

Cena nie zawiera:  

 • Biletów wstępu do odwiedzanych miejsc wg programu 
 • Opłat klimatycznych (0,5-1 euro os/noc) 

Uwagi : 
Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, nie będzie to miało wpływu na realizację poszczególnych punktów programu. Istnieje możliwość zamiany posiłków na tzw. suchy prowiant, jeśli w danym dniu klient nie skorzysta z posiłku w hotelu, a taki mu przysługuje z racji opłaconego pakietu żywieniowego Zwiedzanie i transfery mogą odbywać się busem, autokarem, komunikacją miejską lub podmiejską. Firma Moja Katalonia nie odpowiada za zmiany w przylotach i odlotach, które wprowadzą firmy lotnicze oraz za wszelkie utrudnienia z tym związane. Atrakcje poza programowe i wycieczki fakultatywne odbywają się w zależności od ilości chętnych, sezonowości, czynników pogodowych itp..