Tossa de Mar

Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar Tossa de Mar
 

Zwiedzanie uroczego nadmorskiego miasteczka, którego korzenie sięgają czasów rzymskich, a największe piętno odcisnęła epoka średniowiecza czego ślady widoczne są do dziś, to punkt docelowy relaksującego rejsu wzdłuż Costa Brava. 

Aby w pełni docenić urodę Costa Brava "Dzikiego Wybrzeża" najlepiej oglądać je ze statku płynącego wodami Morza Śródziemnego. Najbardziej interesującym miejscem, w którym z pewnością warto się zatrzymać, jest urocza nadmorska osada położona w ramionach wysokiego klifu. Tossa del Mar, średniowieczna miejscowość, w której zachowały się jeszcze baszty i zabudowania mieszkalne pochodzące z tamtego okresu, pełna krętych uliczek, jest wdzięcznym miejscem do spacerowania. Szeroka piaszczysta plaża (Platja Gran) kusi, by na chwilę przyjąć pozycję horyzontalną. A gdy dzień zbliża się ku końcowi, można jeszcze wdrapać się na wysoki klif, z którego rozpościera się magiczny widok morskiego zakola i zachodzącego za horyzont słońca. 

 

START: GODZ. 9:00

KONIEC: GODZ. 17:00

ODWIEDZANE MIEJSCA:

  •  Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava
  • Tossa de mar
Informacje dodatkowe

.Program ramowy imprezy.

  

Rejs statkiem do Tossa de Mar

 Rejs statkiem jest najlepszym sposobem na poznanie uroków skalistego wybrzeża Costa Brava. Wysokie klify stykające się z morzem, małe zatoczki, przepięknie wkomponowane domy i śródziemnomorska roślinność tworzą malowniczy krajobraz  wybrzeża.  Przepływając przez liczne zatoczki dopływamy do Tossa de Mar, jednego z najładniejszych miejsc północnej Hiszpanii. Średniowieczna starówka otoczona murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami jest prawdziwą wizytówką Tossy i zabytkiem narodowym. Wewnątrz murów zachowały się kamienne domy z XIII i XIV wieku, w których dziś są restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami. W Tossie znajduje się również piękna, malownicza plaża, dlatego też warto wziąć ze sobą ręczniki i stroje kąpielowe. 

Statki przypływają bezpośrednio do plaży.

Godziny według rozkładu rejsów