The best of Spain

The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain The best of Spain

The best of Spain 

 

aaaaaaaa Wspaniałe połączenie zwiedzania Barcelony i Madrytu, dwóch od zawsze rywalizujących ze sobą miast, a przy tym również dwóch najpiękniejszych i najważniejszych w Hiszpanii. Pokażemy Państwu, fantazyjną, kolorową, bajkową Barcelonę, oraz dumny, dostojny i elegancki Madryt. Dzięki opowieściom naszych przewodników, którzy przybliżą Państwu historie i tradycje tych miejsc będzie można zrozumieć jak wiele dzieli, ale także jak wiele łączy te dwa miasta. Zapraszamy! Ideą imprezy City Break jest zakwaterowanie w samym mieście tak, by w tym krótkim czasie móc je poznać jak najlepiej i po zakończonym zwiedzaniu z przewodnikiem udać się na samodzielne poznawanie jego atmosfery i klimatu. Nic tak dobrze nie oddaje ducha miejsca jak wieczorny gwar bulwarów i placów, szczególnie w Hiszpanii, gdzie miasta ożywają dopiero wieczorami i zapełniają się liczne restauracje. Gdzie w ciepły wieczór przy wystawionych na ulicę stolikach można przyglądać się życiu miasta. Jest to także czas na ucztę kulinarną gdyż oba miasta znane są ze swojej niepowtarzalnej kuchni regionalnej. Wspaniałym doświadczeniem będzie przejazd szybkim pociągiem AVE. To podróż którą nie każdy może się pochwalić. Ekscytujący przejazd wysokiej klasy pociągiem osiągającym prędkość ponad 300 km/h. Odległość między Barceloną i Madrytem (ponad 600 km) pokonujemy w około trzy godziny.

Nasze hotele: Podczas wycieczki nasi Klienci będą zakwaterowani w hotelach klasy 2/ 3* w centrum miasta.

BARCELONA Hotel 2/3* znajdujący się w doskonałej lokalizacji w centrum miasta lub też w pobliżu stacji metra czy słynnych zabytków Barcelony. Hotele, które idealnie nadają się dla osób ceniących sobie komfort i wygodę, chcących spędzić kilka dni w Barcelonie w pobliżu centrum i mieć w zasięgu ręki wszystkie atrakcje miasta, nie tracąc czasu na dojazdy.

MADRYT Hotel klasy 2/3* w dogodnej lokalizacji, w centrum lub w pobliżu stacji metra w obrębie miasta, w bliskiej odległości od większości miejskich atrakcji. Wszystkie hotele dysponują wygodnie urządzonymi pokojami 2-osobowymi (z możliwością jednej dostawki) z łazienkami i tv. 

Przykładowy program na 8 dni (7 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1.
Odprawa na lotnisku i przelot do Barcelony/Girony. Spotkanie z pilotem/rezydentem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, w zależności od godzin przylotu czas wolny który koniecznie trzeba przeznaczyć na wieczorne spacery po Barcelonie, goszcząc we wspaniałych restauracjach, smakując regionalne potrawy i popijając musujące wino Cava.
Dzień 2 i 3. Zwiedzanie Barcelony
 Sagrada Familia - największe choć do dziś jeszcze nie skończone dzieło Antonia Gaudiego to jeden z najważniejszych symboli miasta.
 
Park Guell - kolejne wielkie dzieło Antonia Gaudiego to kolorowy bajkowy labirynt alejek, wiaduktów, mostków, w którym architektura komponuje się z przyrodą.
 
Wzgórze Montjuic - mieszcząca się tu wioska olimpijska i stadion są wielką atrakcją, a samo wzgórze stało się oazą zieleni niemal w samym centrum miasta.
 
Plaza Espana - z fontanną Jujola, zabytkową arenę walk byków, w której dziś znajduje się centrum handlowe,
Wieże Weneckie oraz Pałac Narodowy.
 
La Rambla - serce miasta, najsłynniejszy deptak, który od Plaza Catalunya zaprowadzi nas wprost do samego portu i Kolumny Kolumba. Zawsze jest tu gwarno, kolorowo i bajecznie. To również za sprawą wymyślnych mimów, którzy często zaskakują swoimi strojami i przedstawieniami.
 
Dzielnica Gotycka - gdzie zobaczymy m.in. Katedrę Świętej Eulalii, budynki administracji Barcelony (Ajuntament) oraz Katalonii (Palacio de Generalitat).
 
Dzielnica Ribera - gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękny kościół gotycki Santa Maria del Mar, o którym w swojej książce „Katedra w Barcelonie” pisał Ildefonso Falcones.
 
Paseig de Gracia - najpiękniejsza ulica miasta, przy której znajdują się kolorowe domy jak Casa Batllo i Casa Mila
 
Łuk Triumfalny - wzniesiony na Wystawę Powszechną w 1888 roku
Park de la Ciutadela - miejsce dawnej cytadeli postawionej przez Burbonów oraz tereny Wystawy Powszechnej z 1888 roku.
 
Poble Espanyol - Wioska Hiszpańska wybudowana na Wystawę Światową 1929 roku. Prezentuje przekrój przez style architektoniczne całej Hiszpanii. Dziś jest to mini miasteczko, w którym znajdują się restauracje, sklepy z pamiątkami, odbywają się koncerty oraz pokazy flamenco
 
Stadion Camp Nou - Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Żywą reklamą miasta są piłkarze klubu FC Barca, którzy od lat zdobywają mistrzowskie trofea. Będą mogli je Państwo podziwiać będąc w muzeum i na stadionie Camp Nou - bez wątpienia najsłynniejszym obiekcie sportowym w Europie
Dodatkowo dla chętnych
 
Pokaz Flamenco w Poble Espanol to zapierający dech w piersiach pokaz hiszpańskiego tańca, prawdziwie teatralny spektakl ( 41 EUR lub z kolacją 52 EUR )
Tańczące Fontanny - przepiękna wręcz bajeczna gra wody, światła i muzyki w magicznej scenerii ( widowisko bezpłatne)
 
 
Dzień 4.
Śniadanie, czas na samodzielne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej do Montserrat i winnic Cavas w Penedes, transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem AVE do Madrytu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
ŚW trakcie tej wycieczki odwiedzimy jedną ze znanych Katalonskich winnic gdzie poznamy tajniki produkcji i zdegustujemy musującego wina Cava. Następnie przejedziemy do Montserrat, duchowego centrum regionu. Jest to magiczne miejsce. Jednym przypomina wielki okręt, innym zastygnięty pożar, w dosłownym tłumaczeniu góra pocięta piłą. Miejsce szczególnie ważne dla Katalończyków, ze względów religijnych. Jest dla nich tym czym dla Polaków Jasna Góra ze względu na świętą figurkę Matki Boskiej (La Morenety), która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca.
Dzień 5 i 6.
Madryt Habsburgów - Pałac Królewski - wspaniały budynek w najstarszej części Madrytu, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę i nazwali ją Mayrit.
 
Plac La Paja i Plac Świętego Andrzeja - miejsca szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związaną z tym miejscem - patrona miasta - Świętego Izydora Oracza.
 
Plaza Mayor - miejsce, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji.
 
Dom Rodziny Lujanes czy Barokowy Budynek - najstarsze budowle cywilne w Madrycie.
 
Madryt Burbonów - Plac Puerta del Sol - gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście Nowego Roku jedząc 12 winogron.
 
Ulice Alcala oraz Paseo del Prado - zwanego pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi trzy największe muzea sztuki ( Muzeum Prado, Muzeum Współczesne Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza ).
Madryt Współczesny - Ventas - jedna z największych na świecie aren walki byków zbudowaną na początku XX wieku w stylu neomudejar.
 
Paseo de la Castellana - symbolu nowoczesnego Madrytu i centrum biznesowego. Tam również zobaczymy kolejną arenę, tym razem piłkarską, jednego z największych klubów piłkarskich - Realu Madryt
Dodatkowo dla chętnych Wieczór Flamenco - przedstawienie w najlepszym madryckim tablao, show z muzyką, śpiewem, tańcem i charakterystycznym strojem tancerzy ( cena od 25 EUR lub od 45 EUR/osoba ).
Dzień 7.
Śniadanie, Czas na samodzielne zwiedzanie miasta lub wycieczka fakultatywna do Toledo dawnej stolicy Hiszpanii. Położone w zakolu rzeki Tag miasto, które uchodzi za jeden z najcenniejszych klejnotów architektury hiszpańskiej. Ze względu na wielowiekowe przenikanie się tutaj różnych kultur i religii, możemy podziwiać zarówno kościoły, synagogi czy też dawne meczety. Zaskakująca liczba zabytków oraz wielu pierścieni murów obronnych na dość niewielkiej powierzchni, sprawia, ze zanurzamy się w labiryncie ciasnych uliczek z dawnych epok, gdzie wszystko pomimo różnic wyznaniowych pozostaje w harmonii.
Dzień 8.
Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, wylot do Polski.
 
Fakultatywnie:
Spektakl Flamenco
Wycieczka do Montserrat i winnic Cavas
Wycieczka do Toledo
Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa Modlin/ Kraków-Barcelona/ Girona Madryt - Warszawa Modlin/ Kraków
 • przejazd pociągiem AVE na trasie Barcelona-Madryt
 • Bopłaty i podatki lotniskowe
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10 kg o wymiarach 55x45x20cm
 • 3 noclegi w hotelu 2/ 3* w Barcelonie w pokojach dwuosobowych
 • 4 noclegi w hotelu 2/ 3* w Madrycie w pokojach dwuosobowych
 • ubezpieczenie podróżne KL, NW, bagaż
 • opiekę polskiego pilota/ rezydenta
 • gwarancja niezmienności ceny
 • 100% obsługa w języku polskim /li>
Cena nie zawiera:
 
Na miejscu obowiązkowa opłata w wysokości 190 euro/osobę przeznaczona na wstępy do wybranych obiektów w Barcelonie - Camp Nou, Poble Espanol, Oceanarium, Park Guell i w Madrycie - Muzeum Prado, Muzeum Reina Sofia, Stadion Realu Madryt, Pałac Królewski, przejazdy komunikacją miejską, transfery oraz ewentualne koszty przewodników lokalnych.
Dodatkowo w Barcelonie opłata klimatyczna w wysokości 1 euro/osobę/ dzień (płatne bezpośrednio w recepcji hotelu).
Uwagi:
 
Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, nie będzie to miało wpływu na realizację poszczególnych punktów programu
Dokładna nazwa hotelu będzie znana na tydzień przed wylotem.
Istnieje możliwość zamiany posiłków na tzw. suchy prowiant, jeśli w danym dniu klient nie skorzysta z posiłku w hotelu, a taki mu przysługuje z racji opłaconego pakietu żywieniowego
Zwiedzanie i transfery mogą odbywać się busem, autokarem, komunikacją miejską lub podmiejską
Spotkanie z polskojęzycznym przedstawicielem biura Moja Katalonia nastąpi na lotnisku w Barcelonie/Gironie