Barcelona

Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona

 

 

Barcelona Poble Espanyol pokaz fontann

  

 

Barcelona Gaudi

.Program zwiedzania.

Barcelona Gaudi  

To wycieczka, która z pewnością zadowoli wszystkich zaciekawionych architekturą Gaudiego i historią Barcelony z XIX w. Wszystkich tych, którzy pragną poznać wnętrza największych dzieł Barcelony, dowiedzieć się jak najwięcej od profesjonalistów i zaspokoić swoją ciekawość, poznać tajemnice i okoliczności powstawania największych dzieł miasta zapraszamy do udziału w tej wycieczce.  

OPIS WYCIECZKI:    

 

  • Sagrada Familia – kościół budowany od 1882 roku i w dalszym ciągu nieukończony. Jest to symbol wielkiej wiary, oddania, miłości i poświęcenia wielkiego artysty, architekta, jakim był Antoni Gaudi. Gaudi poświęcił tej budowli ponad 40 lat swojego życia kończąc tylko jedną fasadę i absydę, zostawiając tym samym przestrzeń i możliwość tworzenia tego dzieła następnym pokoleniom. Wzorując się na gotyckich katedrach, Sagrada Familia będzie piąć się w górę osiemnastoma strzelistymi wieżami,  z których do dnia dzisiejszego zbudowano zaledwie osiem. Niezwykłe rzeźbione  fasadto zaproszenie do wnętrza, które oczarowuje, pokazując, że świątynię można ozdobić światłem wpadającym przez zdobione witrażami okna, bez kosztowności, złota i przepychu 

  • Park Güell – osiedle dla zamożnych rodzin, jakie pragnął zbudować Eusebi Güell na wzgórzach otaczających Barcelonę inspirując się angielskimi ogrodami. Projekt  Antoniego Gaudiego sprawił, ze choć ostatecznie osiedla nie ukończono, miejsce stało się miejskim parkiem Barcelony. Zaplanowane z wielką fantazją,  jest wyrazem jego miłości do przyrody, architektury i Boga.  Przepiękne kolorowe mozaiki,  kamienne wiadukty przypominające jaskinie z naciekami czy też wirujące fale oceanu.   

  • La Pedrera -  wielkie dzieło Gaudiego słynące z pofalowanej fasady, która nawiązuje do klifu wyrzeźbionego przez morze. Ogromne okna,  barierki balkonów  z kutego żelaza, sufity przypominające spienione morskie fale, ogromne przestrzenie apartamentów wijące się wokół wewnętrznych patio znajdujących się w budynku. Zwiedzanie Casa Mila pozwoli nie tylko lepiej poznać twórczość Antoniego Gaudiego, ale także przenieść się do Barcelony z przełomu XIX i XX wieku, zobaczyć przestronne  wnętrza i meble z tamtej epoki.  

Podczas wycieczki bedzie towarzyszył nam licencjonowany przewodnik mówiący w języku polskim 

Cena: około 95 EUR/osobę  (min. 4 osoby)  

Zawiera: bilety wstępów do Sagrada Familia, Parku Güell i La Pedrera oraz przejazdy komuniakcją miejską 
Barcelona Fontanny 

.Opis wycieczki.

Barcelona Panoramiczna z Fontannami!  

To idealna wycieczka na pierwszą wizytę w Barcelonie! Program zawiera najważniejsze zabytki, aleje, miejsca charakterystyczne i pozwala w jeden dzień zobaczyć niemalże całe miasto w pigułce.  To propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać Barcelonę, ale bez zwiedzania wnętrz zabytków, zarówno w dziennym jak i wieczornym świetle.  

Zapraszamy!   

Zwiedzanie zaczniemy od słynnych fasad kościoła Sagrada Familia nieskończonego, ale najważniejszego zabytku Barcelony, wpisanego na listę UNESCO, budowanego już 135 lat. Następnie udamy się do kolorowego Parku Güell by zobaczyć słynną ławkę serpentynę z porcelanowej mozaiki a także z góry spojrzeć na miasto i morze. Kolejno przejedziemy słynną aleją Paseo de Gracia by podziwiać kolorowe fasady kamienic Casa Batllo i Casa Mila i dalej przez Plac Hiszpański z fontanną Jujola na wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Pałac Narodowy, Stadion Olimpijski oraz jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na miasto i portPóźniej czas na spacer słynnym deptakiem La Rambla a na zakończenie zobaczymy pokaz Magicznej Fontanny, która oświetlana tysiącami kolorowych żarówek tańczy w rytm najsłynniejszych utworów muzycznych. 

Wycieczka prowadzona przez lokalnego a pilota/przewodnika w języku polskim. 

 
Barcelona Panoramica

.Opis wycieczki.  

To idealna wycieczka na pierwszą wizytę w Barcelonie! Program zawiera najważniejsze zabytki, aleje, miejsca charakterystyczne i pozwala w jeden dzień zobaczyć niemalże całe miasto w pigułce.  To propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać Barcelonę, ale bez zwiedzania wnętrz zabytków.   

Zapraszamy!    

Zwiedzanie zaczniemy od słynnych fasad kościoła Sagrada Familia nieskończonego, ale najważniejszego zabytku Barcelony, wpisanego na listę UNESCO, budowanego już 135 lat. Następnie udamy się do kolorowego Parku Güell by zobaczyć słynną ławkę serpentynę z porcelanowej mozaiki a także z góry spojrzeć na miasto i morze. Kolejno przejedziemy słynną aleją Paseo de Gracia by podziwiać kolorowe fasady kamienic Casa Batllo i Casa Mila i dalej przez Plac Hiszpański z fontanną Jujola na wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Pałac Narodowy, Stadion Olimpijski oraz punkt widokowy z najpiękniejszym widokiem na miasto i port. źniej czas na spacer słynnym deptakiem La Rambla, przy której stoi słynna kolumna z pomnikiem Krzysztofa Kolumba.  Będzie czas na zakupy na ulicy handlowej Porta del Angel lub możliwość zobaczenia Oceanarium lub Stadionu Camp Nou (opcje dodatkowo płatne).  

 

Wycieczka prowadzona przez lokalnego a pilota/przewodnika w języku polskim.   

Camp Nou – stadion plus muzeum FC Barcelona  25 EUR 

Oceanarium                                                             20 EUR.

Barcelona Montserrat 

.Program ramowy imprezy.

OPIS ATRAKCJI: 
Montserrat – Masyw górski o wysokości 1236 m n.p.m. na którym (na wysokości około 725 m) znajduje się klasztor benedyktynów, najważniejszy ośrodek religijny w Katalonii. Tutaj w Bazylice, przechowywana jest zabytkowa drewniana figurka Matki Boskiej, ze względu na czarny kolor drewna, nazywana Czarnulką - ,,La Moreneta", jest patronką Katalonii.
 
Oprócz Bazyliki , na wysokości klasztoru możemy odwiedzić bardzo interesujące Muzeum Sztuki, w którym znajdują się między innymi dzieła znanych malarzy takich jak Pablo Picasso, Salvador Dali, Caravaggio, El Greco, oraz bardzo szeroka kolekcja dzieł antycznych z Bliskiego Wschodu jak Persja, Mezopotamia, Egipt (np. mumia egipska).
 
Chór chłopięcy ESCOLANIA, którego istnienie zostało udokumentowane już 1307 roku. Jeden z najstarszych chórów gregoriańskich w Europie, którego występu można posłuchać codziennie o godzinie 13:00 (z wyjątkiem świąt i wakacji) w bazylice na Montserrat.
 
Trasy spacerowe, wspaniałe punkty widokowe, kolejki linowo- szynowe to dodatkowe atrakcje, które umożliwiają lepsze poznanie tych wspaniałych terenów a także zapewniają aktywny odpoczynek szczególnie tym, którzy lubią spacery, piesze wycieczki, góry, czyste powietrze i piękne widoki.
 
........

.Opis wycieczki.

 

 

Montserrat  to wysoki na 1236 m. masyw skalny o nieregularnym kształcie przypominający zastygnięty pożar. Na wysokości 725m. znajduje się klasztor benedyktynów oraz bazylika.  Wewnątrz bazyliki przechowuje się jeden z najcenniejszych skarbów Hiszpanii - romańską, drewnianą figurkę Matki Boskiej, która od czarnego koloru drewna, została nazwana La Moreneta, czyli potocznie Czarnulka. Dzięki niej, Montserrat  jest drugim po Santiago de Compostella najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w Hiszpanii, które odwiedzają nie tylko pielgrzymi, ale także ambitni turyści pragnący zobaczyć coś więcej niż tylko Barcelonę.  Miejsce to zadowoli także miłośników górskich spacerów, pieszych wycieczek, kolejek linowych, wspinaczek skałkowych, a także wszystkich tych, którzy kochają piękne widoki i niepowtarzalne miejsca.   

 Oprócz Bazyliki możemy tutaj także odwiedzić bardzo interesujące Muzeum Sztuki, w którym znajdują się między innymi  dzieła znanych malarzy takich jak Pablo Picasso, Salvador Dali, Caravaggio, El Greco,  oraz bardzo szeroka kolekcja dzieł antycznych z Bliskiego Wschodu jak Persja, Mezopotamia, Egipt (np. mumia egipska).   

Chór chłopięcy ESCOLANIA, którego istnienie zostało udokumentowane już 1307 roku. Jeden z najstarszych chórów gregoriańskich w Europie, którego występu można posłuchać codziennie o godzinie 13:00 (z wyjątkiem świąt i wakacji) w bazylice na Montserrat.  

Trasy spacerowe, wspaniałe punkty widokowe, kolejki linowo- szynowe to dodatkowe atrakcje, które umożliwiają lepsze poznanie tych wspaniałych terenów a także zapewniają aktywny odpoczynek 

Wycieczka do winnic obejmuje przejazd przez najbardziej znany w Katalonii region uprawy winorośli PENEDES, wizytę w bodegach CAVAS CODORNIU. Podczas wizyty poznamy historię znanych producentów tego trunku, zobaczymy plantacje winorośli, piwnice, w których przechowuje się wina Cavas, poznamy proces produkcji, rodzaje szczepów winogron, a na koniec będziemy mogli zdegustować kilka rodzajów tego wybornego trunku.   


START:      9:00 

KONIEC:    18:00 

ODWIEDZANE MIEJSCA: 

  • BAZYLIKA PRZY KLASZTORZE BENEDYKTYNÓW W MONTSERRAT Z FIGURKĄ ,,LA MORENETA" 

  • WYBRANA WINNICA  

  • PRZEJAZD PRZEZ REGION PENEDES

Rezerwacja

 

 

 


Barcelona Poble Espanyol pokaz fontann