Let's go to Majorka

Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka Let's go to Majorka
 

Let's go to Majorka !!!

Urokliwe plaże, zapierające dech w piersiach widoki, kręte drogi, błękit wody kontrastujący z białymi piaskami... to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych wysp w Europie. Zapraszamy w podróż na jedną z najpiękniejszych wysp w Europie, gdzie będziemy wypoczywać na piaszczystych plażach, podziwiać urokliwe zatoczki, zabytkowe miasta, a przede wszystkim delektować się pięknem krajobrazów.

Przykładowy program na 5 dni (4 nocy)

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1.  
Przylot do Palmy de Mallorca, stolicy Majorki w godzinach rannych. Zwiedzanie miasta. W programie między innymi: spacer krętymi uliczkami pośród malowniczych dziedzińców i secesyjnych kamienic, gotycka katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Pałac Almudaina dawna rezydencja kalifatu a później królów hiszpańskich, łaźnie arabskie, Zamek Bellver, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 2.  
Śniadanie, przejazd do Jardines de Alfabia. Miejsce to było niegdyś letnią siedzibą wezyrów muzułmańskich, a następnie królów i szlachty Majorki. Spacer po pięknym ogrodzie z licznymi strumykami i fontannami, wśród palm i gajów bambusowych, zwiedzanie starej hacjendy. Przejazd do Soller, typowego majorkańskiego miasteczka, z wąskimi uliczkami, przy których mieszczą się domy z XVIII i XIX wieku, a na głównym placu Placa Constitucio góruje masywny neogotycki kościół Iglesia de San Bartomeu. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 3.  
Śniadanie, przejazd do Sanktuarium w Lluc, duchowego centrum Majorki, zwiedzanie renesansowo - barokowej Świątyni. Przejazd do Pollency, średniowiecznego miasteczka u stóp gór Tramuntana w północno-zachodniej części Majorki. Następnie półwysep Formentor, jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na Majorce. Na końcu Półwyspu znajduje się latarnia morska, zbudowana w 1860 r. Prowadzi do niej kręta, niezwykle malownicza droga. Przejazd do Alcudii, miasteczka o bardzo bogatej historii, sięgającej czasów fenickich. Centrum miasteczka opasają częściowo średniowieczne, częściowo zrekonstruowane mury. 

 

Dzień 4.  
Wypoczynek na plaży. 

 

Dzień 5.  
Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.