MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY

MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY
 

MADERA-WYSPA WIECZNEJ WIOSNY

WYSPA WIECZNEJ WIOSNY

Zapraszamy w podróż na wyspę wiecznej wiosny, gdzie wspaniały łagodny klimat, zapierające dech w piersiach widoki, niepowtarzalne smaki lokalnej kuchni a także miejscowe zwyczaje sprawią, że pobyt tutaj będzie wyjątkowy, pełen niezwykłych emocji i pozostanie w pamięci na zawsze.

 

Przykładowy program na 5 dni (4 nocy)
 

.Program ramowy imprezy.

Dzień 1.  

Przylot do Funchal, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 2.   

Zwiedzanie stolicy wyspy - Funchal 

Mercado dos Lavradores – najsłynniejszy targ Madery, gdzie zobaczymy świeżo złowione przez rybaków ryby i owoce morza oraz spróbować słynnych krzyżówek różnych owoców np. truskawka z marakują, czy ananas z bananem. 

Spacer uliczkami starego miasta: forteca de Sao Tiago, kaplica Capela do Corpo Santo, katedra Se (pierwsza portugalska katedra wybudowana poza częścią kontynentalną), plac miejski z Pałacem Biskupim, fontanną oraz obeliskiem, lunch. 

Ogród botaniczny, gdzie na 8300 m2 można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. 

Dla chętnych proponujemy jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji stolicy - zjazd drewnianymi saniami stromymi uliczkami Funchal. 

Wizyta w jednej z winiarni, gdzie będzie można zobaczyć jak produkuje się znane wino - Maderę, w programie przewidziana także degustacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 3.  

Zwiedzanie północnego wybrzeża wyspy 

Sao Vincente - położone w dolinie, urokliwe miasteczko z biało - czerwonymi fasadami domów. W pobliżu znajdują się jaskinie Sao Vincente oraz Centrum Wulkanologiczne - spacer po jaskiniach wzdłuż kanałów lawy. 

Porto Moniz - naturalne baseny wydrążone w skałach - chwila czasu na orzeźwiającą kąpiel (prosimy zabrać stroje kapielowe) - Ponta do Pargo- najbardziej na zachód wysunięty punkt Madery z latarnia morską. Lunch. 

Cabo Girao - platforma widokowa usytuowana na jednym z najwyższych klifów Europy. Ponad 580 metrów nad ziemią rozciąga się piękny widok skalistego wybrzeża Madery. 

Jardim do Mar - raj dla surferów gdzie przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać ogromne, atlantyckie fale. 

Camaro do Lobos - jedno z największych miast wyspy, w niewielkiej zatoczce cumują kolorowe łódki rybaków. Ostatnim punktem programu będzie, uznana za najlepszą plażę na Maderze 

Praia Formosa - powszechnie uznawana za najlepszą plażę na wyspie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 140 km). 

 

Dzień 4.  

Zwiedzanie wschodniego wybrzeża wyspy 

Lewady Dos Balcoes - system kanałów irygacyjnych o łącznej długości ok. 2500 km. Trasy lewad biegną przez malownicze tereny lasów wawrzynowych (UNESCO) oraz wrzosowych, przez tunele, w okolicach wodospadów, źródeł czy przez najwyższe szczyty Madery i są jedną z największych atrakcji Madery. Wyruszymy na łatwą trasę o długości ok. 3 km w obie strony. (Prosimy zabrać wygodne buty i kurtkę). Lunch. 

Faial - Fort z którego można podziwiać majestatyczne skały Penha d'Aguia. 

Santana - miejscowość znana z trójkątnych domów krytych strzechą. 

Machico - miejsce do którego przybyli pierwsi odkrywcy Madery. Obecnie jest to mały kurort, z najstarszym na wyspie kościołem, ładną plażą i promenadą. 

Santa Cruz 

Canico de Baixo 

Garajau, słynne z mniejszej repliki pomnika Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km). 

 

Dzień 5.  

Śniadanie. Transfer na lotnisko, powrot do kraju. 

 

Cena zawiera: 

  • przelot 
  • 4 noclegi w hotelu 3*** ( śniadania i obiadokolację )
  • 3 lunche w restauracjach z lokalną kuchnią (z winem) 
  • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko 
  • Udział w zwiedzaniu wg załączonego programu 
  • Wszystkie bilety wstępów wg programu 
  • Opiekę polskiego pilota 
  • Ubezpieczenie podróżne 

Cena nie zawiera: 

  • Wydatków własnych